Smokingi i fraki – Wypożyczalnia

Oferta naszej wypożyczalni fraków i smokingów w Warszawie obejmuje szeroką gamę strojów wieczorowych dla mężczyzn, które charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, eleganckie fasony oraz korzystne ceny. W salonie czekają na Panów te stroje w wielu rozmiarach oraz stylach. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tu strój, w którym nie tylko będzie wyglądać elegancko, ale także czuć się komfortowo.

Smokingi

Jako wypożyczalnia strojów wieczorowych, oferujemy wyjątkowe smokingi, zakładane zazwyczaj na formalne imprezy oznaczone dress code jako „black tie”. Mogą być również świetnym pomysłem na ślub w miejsce tradycyjnego garnituru. To ubrania, które dodają mężczyźnie szyku i klasy.

Ten strój nosi się wieczorem, po godzinie 18:00.

Klasyczny smoking (a w tym przypadku eksperymenty są niewskazane) jest koloru czarnego (ewentualnie dopuszczalny jest ciemny granat).

Główne cechy takiego stroju to:

  • Marynarka z jedwabnymi (czasem atłasowymi) klapami,
  • Spodnie zdobione lampasami (podtrzymywane szelkami),
  • Pas (hiszpański) zakrywający miejsce, w którym koszula wchodzi do spodni (czasem zastępowany kamizelką).

Do smokingów zakładamy białą koszulę z mankietami na spinki i usztywnionym gorsem oraz obowiązkowo czarną muchę i białą poszetkę.

Fraki

W ofercie naszej wypożyczalni nie mogło zabraknąć także fraków. Jest to najbardziej formalny wieczorowy strój męski. Zakładany na wieczorne imprezy oznaczone dress code jako „white tie” lub „full evening dress”. Fraki zawsze są w kolorze czarnym.

Marynarka posiada dwa rzędy guzików, front kończy się tuż poniżej talii z połami przyciętymi do przodu. Z tyłu opada charakterystycznym tzw. jaskółczym ogonem do wysokości kolan. Wyłogi są z jedwabiu (ewentualnie z atłasowym wykończeniem). W lewej klapie znajduje się butonierka, do której możemy włożyć kwiatek.

Strój uzupełniamy białą kamizelką, białą koszulą ze sztywnym gorsem oraz koniecznie białą muchą.

Nasza wiedza i doświadczenie zdobywane latami pozwalają na pomoc w wyborze najlepszych strojów dla mężczyzn. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. Wypożyczalnia znajduje się w Warszawie, jednak zachęcamy do skorzystania z naszej oferty także osoby spoza stolicy.